Střípky – „Co se děje za oponou 2. část“

posted in: Aktuality | 0

Střípky – „Co se děje za oponou 2. část“

 

Dva týdny utekly jako voda. Když se ohlédnu za sebe a připomenu si, co se stalo ve světě Jiné fantasy, tak jsem příjemně překvapen. Vezmu to pěkně popořádku a seskládám zde to nejlepší a nejdůležitější ze Střípků 70 – 75, které zveřejňuji na své fanpage Jiná Fantasy.

Dokončil jsem povídku Slídič, která vypráví o Alinovi – dospívajícímu muži, který není jen obyčejný podkoní, jak je představován v knize Holka. Za nepříliš příznivého počasí si jeho očima projdeme část města Velký Dvůr, kdy nám Alin dovolí nahlédnout do svých myšlenek. Slídič odkazuje na povídku Dva pohledy na věc.

Povídka Slídič už má také svou ilustraci, jíž se opět chopil kamarád a nadaný umělec Tadeáš Kříbek. Jak sám Tadeáš poznamenal: „Jinak jsem to pojal spíš umělecky než realisticky, tak jsem udělal vodovkama deštivou oblohu.“

Déšť - Tadeáš Kříbek
Déšť – Tadeáš Kříbek

 

V rámci rozšíření povědomí o Jiné Fantasy, jsem se začal domlouvat s kamarádkou a bloggerkou Růženou Nekudovou ,zda bychom společně natočili rozhovor. Rose mimo jiné natáčí krátké videorozhovory s originálními osobnostmi, jeden z posledních byl například i se známým českým hercem Jaroslavem Duškem; toto video Rose právě sestřihává a dává dohromady.

Rozhovor a natáčení se stalo skutečností 3.9. v dopoledních hodinách.  Po krátkém povídání jsem se uvolnil a spustili jsme natáčení. Představení proběhlo rychle a začali jsme se bavit na první téma, jak jsem přišel na to, že se začnu věnovat psaní; jak mě napadla myšlenka příběhu, kam ve psaní směřuji a další otázky… Vešli jsme se do půl hodinky, která utekla rychleji, než bys řekl švec.

Jakmile bude video zveřejněno, samozřejmě se o něj podělím 🙂

 

„První den zbytku tvého života“ tak zní název povídky, kterou jsem začal psát v průběhu 27. 8. K samotnému názvu povídky mě inspiroval film, který jsem navštívil s kamarádkou Jitkou B., dílko se jmenovalo Nejkrásnější den, a zde padla věta: „Zítra je první den zbytku tvého života.“ Zdá se to jako pěkná slovní hříčka, protože tím prvním dnem, může být vlastně každý zítřek… Jenže to může být jen ten první pohled na věc.

Právě v této povídce se setkáme se Strakošem, o kterém jsme mohli zaslechnout už v knize Holka, který se nad slovním spojením zamyslí hlouběji, a také si ho prožije. Přežije?

Ke psaní usedám ráno, než vyrážím do práce, často také píšu ve vlaku, když jedu navštívit svou rodnou Jižní Moravu. Střídání prostředí osvěžuje myšlenky, a proto jsem ve čtvrtek prvního září usedl v pozdní odpolední hodinu k řece Opavici a začal pracovat na povídce o Strakošovi. Než začali štípat komáři, přehoupl jsem se do finální části díla, cítím, že povídka se chýlí ke konci, stejně jako První den zbytku Strakošava života.

Comments

comments