Střípky 1. Část – „Co se děje za oponou?“

posted in: Aktuality | 0

 

Citát v úvodu jsem nejprve četl v knize „Ukaž co děláš“ (Austin Kleon) a ač jej dennodenně nedodržuji, musím mu dát za pravdu. Za dva měsíce od spuštění webů jsem se seznámil s několika spisovateli, umělci a také čtenáři a dalšími zájemci o Jinou Fantasy.

Jestli se něčím soustavně a se srdíčkem zabýváte, dovolte světu nahlédnout pod pokličku, jak vaše dílo vzniká a co vaše činnost obnáší. Začnete potkávat lidi, kteří sdílí vaši vášeň a radost.

Ne všichni využíváme Facebook, místo, kde uveřejňuji s nerytmickou pravidelností Střípky, které popisují to, co se děje za oponou. Na čem kolikrát pracuji brzy ráno anebo než jdu spát. Nahlédněte mezi pět prvních Střípků Jiné Fantasy z 28 zveřejněných.

 

STŘÍPEK 1. – POČÁTEK (1.1.2016)

Před 709 dny jsem napsal tři věty:

Po pěšině přichází mladá žena. Možná ještě holka. Její šat je prostý a špinavý.
Tvář má skloněnou dolů, vítr si pohrává s jejími rudými vlasy a dlouhou šálou červenožluté barvy. Na zádech nese napnutý luk. Toulec je však prázdný.

Nakonec Holka z luku nevystřelila, ale prožila přesto napínavou dobrodružnou cestu. Možná její cesta ještě není na úplném konci. Anebo si rozpomene, co jí předcházelo. Každopádně urazila pěknou štreku a já cestoval s ní. Společnou pouť jsme dokončili na stránce 352.
Od tohoto milníku jsem začal pracovat na tom, aby mí nejbližší, kamarádi a další čtenáři si mohli knihu Holka přečíst.

STŘÍPEK 2. – ČTYŘICÁTÁ STRANA (2.1.2016)

Během psaní, asi na 40 straně, dnes si to už nepamatuji přesně, Duboslav (jeden z hlavních hrdinů) poradil důležité postavě v knize:
.
„Nic néni spravedlivé! Já svojej sily nezneužívám, ale využívám. Měla by-ses-to-na-učit-taky!“
.
Líbil se mi nápad, že si takto mohou postavy v knize radit a nejen mezi sebou navzájem, ale také je mohou sdílet se čtenářem. Zalíbilo se mi to natolik, že jsem Duboslava, Holana, Yrinu a další hrdiny z knih vybízel k sdílení podobných rad a zkušeností, které i mě pomáhají.

 

STŘÍPEK 3 – WEBOVÉ STRÁNKY (3.1.2016)

Během vánočních svátků jsme s bratrem začali tvořit webové stránky jako místo, základnu pro román, který jsem dopsal 14:09 7.2.2015.
Využíváme k tvorbě wordpress, ve kterém už má brácha zkušenosti – viz jeho stránky www.usmivejsevic.cz Doména a web hosting už jsou zarezervovány 🙂

 

STŘÍPEK 4 – BARVY WEBU (4.1.2016)

Mám jasno v barvách, které na webovkách budou použity. Bílá, oranžova, text v černé a šedé.
Přemýšlel a četl si o barvách pár hodin. Je to docela zajímavé, jaký význam je v barvách ukryt. Stačí si to vyhledat třeba přes google: „význam barev“.

http://www.onmeco.cz/blog/barevnost-na-webu/

 

STŘÍPEK 5 – „Jen si musíš přát… (6.1.2016)
.
…a jít přání naproti.“ Tuhle větu pronesla Sliměna (má i další zajímavé myšlenky 😉 ) a její slova, ať už jste si jejich moc někdy vyzkoušeli nebo ne, bude podtrhovat fotografie od profesionálního fotografa divoké přírody Martina Grossmana http://www.martin-grossman.cz/ v podobě banneru na webových stránkách.

5

Comments

comments