Povídka-Užívej dne

posted in: Aktuality | 0

Zažili jste v životě okamžiky, kdy se kolem vás dějí věci, čas plyne, všude se něco děje, ale vy se ve svých myšlenkách neustále vracíte do minulosti?

Důvody mohou být jakékoli, například vzpomínky na pěkné události, přemýšlení, že jsme mohli udělat něco jinak nebo neustále přehrávání situace, proč se nám to a to stalo. Nebo se těšíme, aby už bylo tolik a tolik a my jsme dělali něco jiného, co doopravdy chceme…

Na tohle téma jsou jistě různé pohledy. Myslím si, že „cestování“ do minulosti a budoucnosti může být dobré i zlé. Záleží na četnosti a množství, které trávíme mimo „tady a teď“. Protože tady a teď je, oč tu běží. Tik tak, tik tak…

Rád bych vám představil další z povídek „Užívej dne“, která úvodní odstavec rozvíjí do příběhové roviny. Najdete ji zde. Povídka vypráví o postavě, která se svými myšlenkami až příliš často zatoulává do minulosti a přehlíží současně dění kolem sebe.

Opět se s hlavním hrdinou příběhu můžete setkat v knize Holka.

Užívejte dne 🙂

P.S. Povídka volně inspirována jedním z rozhovorů Denyho a jeho mysteriózního učitele, na mostku nad říčkou. Scéna pochází z filmu Pokojný bojovní (natočeno dle skutečné předlohy)

Comments

comments